»Velikanska razlika je med človeško zavestjo, človeškim načinom odločanja in 'odločitvami', ki jih bo sprejemal še tako napreden sistem umetne inteligence. Človeško odločanje je vedno kontekstualno, vedno lahko upoštevamo nove dejavnike, nasprotno pa to za tudi najnaprednejše sisteme umetne inteligence ne velja.«
»Akt o umetni inteligenci predstavlja napreden regulativni okvir, ki daje velik poudarek na zagotavljanju varnosti, transparentnosti in spoštovanju temeljnih človekovih pravic v sistemih umetne inteligence.«
»Umetna inteligenca danes predstavlja eno hitreje razvijajočih se področij novih tehnologij. Zelo malo verjetno je, da bo umetna inteligenca popolnoma nadomestila človeka, saj je človeško strokovno znanje in miselni proces nenadomestljiv za sprejemanje odločitev, strategijo in upravljanje samega sistema umetne inteligence.«
»Ne bi si smeli želeti, da bo umetna inteligenca postala preveč človeška.«
»Napredne tehnologije umetne inteligence lahko zelo koristijo družbi, zmožnost doseganja tega potenciala pa zahteva nadzor in upravljanje.«
»Današnja umetna inteligenca deluje na podlagi podatkov in brez zavesti.«
»Umetna inteligenca ne bo nikoli nadomestila človeške ustvarjalnosti.«
»Družbe, ki ustvarjajo umetno inteligenco, so odgovorne tudi za zagotavljanje njene varnosti. Prav tako morajo poskrbeti, da ostane pod človeškim nadzorom.«
»Njihovi sistemi so v celoti odvisni od človeške ustvarjalnosti. Če bodo bankrotirali človeške ustvarjalce, bodo bankrotirali sami sebe.«
»Na podlagi diskusij se išče ravnotežje, kako daleč regulirati umetno inteligenco, da se ne omejuje razvoj.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju